KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13846510
nr 1384 6510
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Etsning, Signerad. Motivet: 32x44cm, yttermått inklusive ram: 51x66cm
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 15 mars 2021
kl 20:31:39
Emil Ã…berg
Läs mer om Emil Ã…berg